Trenażer strzelecki
na broń palną

ITS to pierwszy interaktywny trenażer strzelecki na broń palną nie tylko zaprojektowany, ale i wytwarzany w Polsce. Jego produkcją i sprzedażą zajmuje się firma BLUE BOX Grzegorz Kowalski z Łodzi.

Innowacyjny system ITS zawiera najnowsze technologie pozwalające na efektywne doskonalenie precyzji, szybkości reakcji, koncentracji na konkretnym zadaniu oraz sprawności posługiwania się bronią przez wojsko, policję, straże graniczne oraz inne służby mundurowe. Te same cechy rozwijać może u siebie każdy, dla kogo strzelanie jest jedynie pasją pozwalającą na aktywne i zgodne z zainteresowaniami spędzanie czasu wolnego.

ITS to wspomagany komputerowo system audio- wizualny, służący do przeprowadzania szkoleń strzeleckich w warunkach przypominających realne sytuacje, gdzie cel (tarcze strzelecki, figury geometryczne, uzbrojeni przestępcy…), wyświetlany jest na specjalnym multimedialnym ekranie. Trening przeprowadzany jest w warunkach całkowicie bezpiecznych, z zastosowaniem broni bojowej (broń krótka, długa, pistolety maszynowe…) i/lub broni na podczerwień.

Rozwiązania zastosowane w systemie ITS umożliwiają systematyczny, progresywny trening poczynając od najprostszych ćwiczeń przy użyciu broni wykorzystującej niewidzialną wiązkę promieni laserowych (link: „System ITS na podczerwień”), aż do bardzo realistycznej wymiany ognia z broni palnej.

ITS to sprawdzony, niemal intuicyjny system, nie wymagający od jego użytkownika specjalnego przygotowania do jego obsługi. Firma BLUE BOX jest jednak zawsze gotowa do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy.