BlueBox
strzał

System ITS na podczerwień

Niekwestionowaną zaletą proponowanego przez naszą firmę Interaktywnego Trenażera Strzeleckiego ITS (tzw. Strzelnicy kinowej) jest możliwość przeprowadzania ćwiczeń strzeleckich nie tylko przy użyciu broni palnej bojowej, ale również specjalnie skonstruowanej broni bezpociskowej,     z wykorzystaniem niewidzialnej wiązki laserowej. W tym przypadku samo strzelanie do perfekcji imituje strzelanie z broni palnej, jednak koszty treningu spadają  niemal do zera.

Tego typu system doskonale sprawdza się podczas ćwiczeń szybkości reakcji oraz zachowania się w sytuacjach, w których najistotniejsze jest właściwe rozpoznanie sytuacji i opanowanie stresu.podczerwien

 

Na schemacie obok  zaprezentowano jedną   z   możliwości  rozplanowania pomieszczenia   przeznaczonego  do treningu   strzeleckiego   przy  użyciu zestawu wchodzącego w skład ITS.

Praktyka  wskazuje,  że  często lepiej sprawdza  się  zastosowanie małego, przenośnego urządzenia sterującego; powierzchnię  pokoju  operatorskiego  wykorzystać można  na powiększenie długości samej strzelnicy.  Różne  są też sposoby instalacji urządzeń ITS. Projektor wraz z  kamerą  detekcyjną można zamontować na stałe, mocując je choćby do sufitu  pomieszczenia tak, aby uzyskać jak największą swobodę poruszania się w przypadku stosowania dużej ilości typowo dynamicznych ćwiczeń strzeleckich.