System ITS
na podczerwień

Niekwestionowaną zaletą proponowanego przez naszą firmę Interaktywnego Trenażera Strzeleckiego ITS (tzw. Strzelnicy kinowej) jest możliwość przeprowadzania ćwiczeń strzeleckich nie tylko przy użyciu broni palnej bojowej, ale również specjalnie skonstruowanej broni bezpociskowej, z wykorzystaniem niewidzialnej wiązki laserowej. W tym przypadku samo strzelanie do perfekcji imituje strzelanie z broni palnej, jednak koszty treningu spadają niemal do zera.

Tego typu system doskonale sprawdza się podczas ćwiczeń szybkości reakcji oraz zachowania się w sytuacjach, w których najistotniejsze jest właściwe rozpoznanie sytuacji i opanowanie stresu.

Na schemacie obok zaprezentowano jedną z możliwości rozplanowania pomieszczenia przeznaczonego do treningu strzeleckiego przy użyciu zestawu wchodzącego w skład ITS.

Praktyka wskazuje, że często lepiej sprawdza się zastosowanie małego, przenośnego urządzenia sterującego; powierzchnię pokoju operatorskiego wykorzystać można na powiększenie długości samej strzelnicy. Różne są też sposoby instalacji urządzeń ITS. Projektor wraz z kamerą detekcyjną można zamontować na stałe, mocując je choćby do sufitu pomieszczenia tak, aby uzyskać jak największą swobodę poruszania się w przypadku stosowania dużej ilości typowo dynamicznych ćwiczeń strzeleckich.